Vishay/Dale ISC1210ER680J
ISC1210ER680J picture photo
Mfg. Part Number
ISC1210ER680J
Brief Description
FIXED IND 68UH 90MA 10 OHM SMD
Datasheet Download
ISC1210ER680J.pdf
Availability of ISC1210ER680J
QUANTITY
ISC1210ER680J Order Process
Ship out your order
Specifications of ISC1210ER680J
Internal Part NumberEIS-ISC1210ER680J
TypeWirewound
Material - CorePowdered Iron
Inductance68µH
Tolerance±5%
Current Rating90mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)10 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant11MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISC1210ER680J
Related LinksISC121, ISC1210ER680J Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ISC1210ER680J Details Description
Related parts for ISC1210ER680J
IC VOICEBND CODEC 3V 1CH 20TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP POLYMER 1000UF 20% 4V T/H datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf