Vishay/Dale ISC1210ERR27J
ISC1210ERR27J picture photo
Mfg. Part Number
ISC1210ERR27J
Brief Description
FIXED IND 270NH 500MA 330 MOHM
Datasheet Download
ISC1210ERR27J.pdf
Availability of ISC1210ERR27J
QUANTITY
ISC1210ERR27J Order Process
Ship out your order
Specifications of ISC1210ERR27J
Internal Part NumberEIS-ISC1210ERR27J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesISC-1210
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CorePowdered Iron
Inductance270nH
Tolerance±5%
Current Rating500mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)330 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant310MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25.2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISC1210ERR27J
Related LinksISC121, ISC1210ERR27J Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ISC1210ERR27J Details Description
Related parts for ISC1210ERR27J
CAP ALUM 22UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CORD C-13 C-14 SJT 3'3" 18/3 10A datasheet.pdf
IC MUX 16:1 3.3V ECL 32-LQFP datasheet.pdf
IC ADC 16BIT QUAD 64-HTQFP datasheet.pdf
MOD IPM 6PAC 600V 300A datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 250MW SOD882 datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 0.03 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT-DB 10A 120V datasheet.pdf