Vishay/Dale ISC1812ER151K
ISC1812ER151K picture photo
Mfg. Part Number
ISC1812ER151K
Brief Description
FIXED IND 150UH 130MA 4.16 OHM
Datasheet Download
ISC1812ER151K.pdf
Availability of ISC1812ER151K
QUANTITY
ISC1812ER151K Order Process
Ship out your order
Specifications of ISC1812ER151K
Internal Part NumberEIS-ISC1812ER151K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
SeriesISC-1812
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance150µH
Tolerance±10%
Current Rating130mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)4.16 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant5MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test796kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISC1812ER151K
Related LinksISC181, ISC1812ER151K Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ISC1812ER151K Details Description
Related parts for ISC1812ER151K
Connector Receptacle 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 50VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV OPEN COLL 8DIP GW datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
JACK SHORTING INSULATED BLUE datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 620MA 792 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CAP FILM 30UF 10% 1.98KVDC RAD datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 41MM datasheet.pdf