Vishay/Dale ISC1812ER470K
ISC1812ER470K picture photo
Mfg. Part Number
ISC1812ER470K
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 47UH 183MA 2.1 OHM SMD
Datasheet Download
ISC1812ER470K.pdf
Availability of ISC1812ER470K
QUANTITY
ISC1812ER470K Order Process
Ship out your order
Specifications of ISC1812ER470K
Internal Part NumberEIS-ISC1812ER470K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesISC-1812
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±10%
Current Rating183mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)2.1 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant9MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
Supplier Device Package1812
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISC1812ER470K
Related LinksISC181, ISC1812ER470K Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ISC1812ER470K Details Description
Related parts for ISC1812ER470K
RELAY SSR 12A 240VAC AC OUT QC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 31POS STR .100 GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR NCN4555 SIM CARD datasheet.pdf
TAPE POLYESTER 25.4MMX4.6M datasheet.pdf
CABLE 8COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
MULTI-PAIR 20COND 28AWG BLK SHLD datasheet.pdf
CAP ALUM 330000UF 20% 35V SCREW datasheet.pdf
CONN SQ MOUNTING FLANGE METAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 500MW DO35 datasheet.pdf