Vishay/Dale ISC1812ER470K
ISC1812ER470K picture photo
Mfg. Part Number
ISC1812ER470K
Brief Description
FIXED IND 47UH 183MA 2.1 OHM SMD
Datasheet Download
ISC1812ER470K.pdf
Availability of ISC1812ER470K
QUANTITY
ISC1812ER470K Order Process
Ship out your order
Specifications of ISC1812ER470K
Internal Part NumberEIS-ISC1812ER470K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±10%
Current Rating183mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)2.1 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant9MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISC1812ER470K
Related LinksISC181, ISC1812ER470K Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ISC1812ER470K Details Description
Related parts for ISC1812ER470K
FIXED IND 150UH 260MA 590 MOHM datasheet.pdf
IDC CABLE - CKR26S/AE26G/CCE26S datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR BQ20Z75-001 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 3.81MM datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 8POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CONN FML 4POS TO MALE 4POS datasheet.pdf