Vishay/Dale ISC1812ES680J
ISC1812ES680J picture photo
Mfg. Part Number
ISC1812ES680J
Brief Description
FIXED IND 68UH 164MA 2.6 OHM SMD
Datasheet Download
ISC1812ES680J.pdf
Availability of ISC1812ES680J
QUANTITY
ISC1812ES680J Order Process
Ship out your order
Specifications of ISC1812ES680J
Internal Part NumberEIS-ISC1812ES680J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesISC-1812
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±5%
Current Rating164mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)2.6 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant7.6MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISC1812ES680J
Related LinksISC181, ISC1812ES680J Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ISC1812ES680J Details Description
Related parts for ISC1812ES680J
SPACER MOUNTS LED T-1 .200" datasheet.pdf
IC 8051 MCU 128K FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CAP ALUM 18000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
TOOL HOLDER 24MM VHDM BACKPLANE datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 21 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
BANANA PLUG 18-22AWG RED datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 890MA 190 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 20% 1.5KVDC RAD datasheet.pdf