Vishay/Dale ISC1812ESR39M
ISC1812ESR39M picture photo
Mfg. Part Number
ISC1812ESR39M
Brief Description
FIXED IND 390NH 394MA 450 MOHM
Datasheet Download
ISC1812ESR39M.pdf
Availability of ISC1812ESR39M
QUANTITY
ISC1812ESR39M Order Process
Ship out your order
Specifications of ISC1812ESR39M
Internal Part NumberEIS-ISC1812ESR39M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesISC-1812
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance390nH
Tolerance±20%
Current Rating394mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)450 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant240MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25.2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
Supplier Device Package1812
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISC1812ESR39M
Related LinksISC181, ISC1812ESR39M Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ISC1812ESR39M Details Description
Related parts for ISC1812ESR39M
RES CHAS MNT 250 OHM 5% 230W datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
AUTO-OFF-MAN datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
HAR-BUS HM FEDERL. TYP A AFS 2 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 500V 1% BP 1111 datasheet.pdf