Vishay/Dale ISC1812ET220K
ISC1812ET220K picture photo
Mfg. Part Number
ISC1812ET220K
Brief Description
FIXED IND 22UH 227MA 1.36 OHM
Datasheet Download
ISC1812ET220K.pdf
Availability of ISC1812ET220K
QUANTITY
ISC1812ET220K Order Process
Ship out your order
Specifications of ISC1812ET220K
Internal Part NumberEIS-ISC1812ET220K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
TypeWirewound
Material - CorePowdered Iron
Inductance22µH
Tolerance±10%
Current Rating227mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.36 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant14MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISC1812ET220K
Related LinksISC181, ISC1812ET220K Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ISC1812ET220K Details Description
Related parts for ISC1812ET220K
KIT ICD FULL W/O POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP LED LENS SQUARE T1 .062" YEL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 7POS datasheet.pdf
MODULE PIP 12VIN 10A ADJ 10SMD datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 80MA 4.5 OHM SMD datasheet.pdf
PLUG 5.08MM 3POS DIN RAIL datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD5143DBZ datasheet.pdf
CONN HDR 44POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf