Vishay/Dale ISC1812RQ1R5K
ISC1812RQ1R5K picture photo
Mfg. Part Number
ISC1812RQ1R5K
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 418MA 400 MOHM
Datasheet Download
ISC1812RQ1R5K.pdf
Availability of ISC1812RQ1R5K
QUANTITY
ISC1812RQ1R5K Order Process
Ship out your order
Specifications of ISC1812RQ1R5K
Internal Part NumberEIS-ISC1812RQ1R5K
TypeWirewound
Material - CorePowdered Iron
Inductance1.5µH
Tolerance±10%
Current Rating418mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)400 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant100MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISC1812RQ1R5K
Related LinksISC181, ISC1812RQ1R5K Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ISC1812RQ1R5K Details Description
Related parts for ISC1812RQ1R5K
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 36PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP PGA 560KHZ RRO 10MSOP datasheet.pdf
IC EEPROM 512KBIT 1MHZ 8SO datasheet.pdf
PUSH POST datasheet.pdf
IC TV DEMODULATOR DGTL 68QFN datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.075UF RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 25A 0.41 MOHM datasheet.pdf
HD 38999 9C 9#23 SKT RECP datasheet.pdf
DSUB 37 F WW .585" CLIN G TI datasheet.pdf