Vishay/Dale ISC1812RQ391K
ISC1812RQ391K picture photo
Mfg. Part Number
ISC1812RQ391K
Brief Description
FIXED IND 390UH 92MA 8.2 OHM SMD
Datasheet Download
ISC1812RQ391K.pdf
Availability of ISC1812RQ391K
QUANTITY
ISC1812RQ391K Order Process
Ship out your order
Specifications of ISC1812RQ391K
Internal Part NumberEIS-ISC1812RQ391K
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance390µH
Tolerance±10%
Current Rating92mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)8.2 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant3.5MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test796kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISC1812RQ391K
Related LinksISC181, ISC1812RQ391K Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ISC1812RQ391K Details Description
Related parts for ISC1812RQ391K
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 4V datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 50V 20% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 18-75VIN 05VOUT datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG YELLOW 500' datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 10-12 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
SHEET ALUM FL 12.7X76.2MM 5/PK datasheet.pdf
ADAPTER LOOPBACK MALE/FEM RED datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
Connector Socket 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
LED ASMT-AX00 NEU WHT 4150K 2SMD datasheet.pdf
IMPACT ORTHO DIRECT 5PX10C TOP G datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V datasheet.pdf