Vishay/Dale ISC1812RQR68J
ISC1812RQR68J picture photo
Mfg. Part Number
ISC1812RQR68J
Brief Description
FIXED IND 680NH 296MA 800 MOHM
Datasheet Download
ISC1812RQR68J.pdf
Availability of ISC1812RQR68J
QUANTITY
ISC1812RQR68J Order Process
Ship out your order
Specifications of ISC1812RQR68J
Internal Part NumberEIS-ISC1812RQR68J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesISC-1812
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance680nH
Tolerance±5%
Current Rating296mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)800 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant195MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25.2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
Supplier Device Package1812
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISC1812RQR68J
Related LinksISC181, ISC1812RQR68J Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ISC1812RQR68J Details Description
Related parts for ISC1812RQR68J
CONN HDR 2POS VERT KEY-X 15GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC CLOCK SYNTH 50-800MHZ 32-LQFP datasheet.pdf
IC DGTL POT 100K 129TAPS 8-DFN datasheet.pdf
IC CLK SYNTH VCXO 200MHZ 16TSSOP datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 6.2A 48.92 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FIXED IND 0.5NH 320MA 200 MOHM datasheet.pdf