Vishay/Dale ISC1812RV221K
ISC1812RV221K picture photo
Mfg. Part Number
ISC1812RV221K
Brief Description
FIXED IND 220UH 105MA 6.3 OHM
Datasheet Download
ISC1812RV221K.pdf
Availability of ISC1812RV221K
QUANTITY
ISC1812RV221K Order Process
Ship out your order
Specifications of ISC1812RV221K
Internal Part NumberEIS-ISC1812RV221K
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance220µH
Tolerance±10%
Current Rating105mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)6.3 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant4.2MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test796kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISC1812RV221K
Related LinksISC181, ISC1812RV221K Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ISC1812RV221K Details Description
Related parts for ISC1812RV221K
CONN HEADER 36POS .100 VERT TIN datasheet.pdf
SENSOR REFL LONG H TYPE W/OSC datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100 SMD GOLD datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
AML54 1/2 ROCKER OPERATOR COVER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SCREWDRIVER SET W/HOLDER 6PC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS CABLE SKT RA datasheet.pdf