Vishay/Dale ISC1812RX4R7K
ISC1812RX4R7K picture photo
Mfg. Part Number
ISC1812RX4R7K
Brief Description
FIXED IND 4.7UH 336MA 620 MOHM
Datasheet Download
ISC1812RX4R7K.pdf
Availability of ISC1812RX4R7K
QUANTITY
ISC1812RX4R7K Order Process
Ship out your order
Specifications of ISC1812RX4R7K
Internal Part NumberEIS-ISC1812RX4R7K
TypeWirewound
Material - CorePowdered Iron
Inductance4.7µH
Tolerance±10%
Current Rating336mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)620 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant50MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISC1812RX4R7K
Related LinksISC181, ISC1812RX4R7K Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ISC1812RX4R7K Details Description
Related parts for ISC1812RX4R7K
RES ARRAY 2 RES 22 OHM 1210 datasheet.pdf
IC 2.5V PLL CLOCK DVR 48TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.07K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 7A 125V datasheet.pdf
IDC CABLE- AKC24B/AE24M/AKC24B datasheet.pdf
XCEDE RGHT 4PVH 4COL WK datasheet.pdf
SR BTS 45A 4 ASY CHP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf