Nuvoton Technology Corporation America ISD17240SYI01
ISD17240SYI01 picture photo
Mfg. Part Number
ISD17240SYI01
Manufacturer
Product Category
Interface - Voice Record and Playback
Brief Description
IC VOICE REC/PLAY 240SEC 28-SOIC
Datasheet Download
ISD17240SYI01.pdf
Availability of ISD17240SYI01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ISD17240SYI01 Order Process
Ship out your order
Specifications of ISD17240SYI01
Internal Part NumberEIS-ISD17240SYI01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package27
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Voice Record and Playback
SeriesISD1700, ChipCorder®
InterfaceSPI
Filter Pass Band-
Duration240 Sec
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package28-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISD17240SYI01
Related LinksISD172, ISD17240SYI01 Datasheet, Nuvoton Technology Corporation America Distributor
ISD17240SYI01 Details Description
Related parts for ISD17240SYI01
CAP MICA 24PF 5% 300V SMD datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 16V NP0 01005 datasheet.pdf
FEED THROUGH MOD TERM BLOCK datasheet.pdf
RES 37.4K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 1W DO204AL datasheet.pdf
RES SMD 820OHM 0.01% 1/4W J LEAD datasheet.pdf