Nuvoton Technology Corporation America ISD1750SYI
ISD1750SYI picture photo
Mfg. Part Number
ISD1750SYI
Manufacturer
Product Category
Interface - Voice Record and Playback
Brief Description
IC VOICE REC/PLAY 50-SEC 28-SOIC
Datasheet Download
ISD1750SYI.pdf
Availability of ISD1750SYI
QUANTITY
ISD1750SYI Order Process
Ship out your order
Specifications of ISD1750SYI
Internal Part NumberEIS-ISD1750SYI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Voice Record and Playback
SeriesISD1700, ChipCorder®
InterfaceSPI
Filter Pass Band-
Duration50 Sec
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package28-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISD1750SYI
Related LinksISD17, ISD1750SYI Datasheet, Nuvoton Technology Corporation America Distributor
ISD1750SYI Details Description
Related parts for ISD1750SYI
ROUND SPACER #4 BRASS 1/4" datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS STR NO LATCH datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG WHT/BLK 100' datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS PNL MNT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf