Nuvoton Technology Corporation America ISD4003-05ME
ISD4003-05ME picture photo
Mfg. Part Number
ISD4003-05ME
Brief Description
IC VOICE REC/PLAY 5MIN 28-TSOP
Datasheet Download
ISD4003-05ME.pdf
Availability of ISD4003-05ME
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ISD4003-05ME Order Process
Ship out your order
Specifications of ISD4003-05ME
Internal Part NumberEIS-ISD4003-05ME
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
SeriesISD4003
InterfaceSPI/Microwire
Filter Pass Band2.7kHz
Duration5 Min
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case28-TSSOP (0.465", 11.80mm Width)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISD4003-05ME
Related LinksISD400, ISD4003-05ME Datasheet, Nuvoton Technology Corporation America Distributor
ISD4003-05ME Details Description
Related parts for ISD4003-05ME
CAP CER 2200PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.96K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 400MA 125VAC 63VDC datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 4.87K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/4 58A SMAM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DIODE ZENER 82V 3W DO216AA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf