Nuvoton Technology Corporation America ISD5008ED
ISD5008ED picture photo
Mfg. Part Number
ISD5008ED
Manufacturer
Product Category
Interface - Voice Record and Playback
Brief Description
IC VOICE REC/PL 4-8MIN EX 28TSOP
Datasheet Download
ISD5008ED.pdf
Availability of ISD5008ED
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ISD5008ED Order Process
Ship out your order
Specifications of ISD5008ED
Internal Part NumberEIS-ISD5008ED
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package234
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Voice Record and Playback
SeriesISD5008
InterfaceSPI/Microwire
Filter Pass Band1.7 ~ 3.4kHz
Duration4 ~ 8 Min
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case28-TSSOP (0.465", 11.80mm Width)
Supplier Device Package28-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISD5008ED
Related LinksISD5, ISD5008ED Datasheet, Nuvoton Technology Corporation America Distributor
ISD5008ED Details Description
Related parts for ISD5008ED
JOYSTICK 9000 CONTACTLESS datasheet.pdf
RES SMD 4.22K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN PLUG 25POS 30AWG 5IN datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 4.9"L X 4.9"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED LIGHT PIPE CLR VERT 15MM datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 3POS datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf