Nuvoton Technology Corporation America ISD5008ZDR
ISD5008ZDR picture photo
Mfg. Part Number
ISD5008ZDR
Brief Description
IC VOICE REC/PL 4-8MIN EX CSP
Datasheet Download
ISD5008ZDR.pdf
Availability of ISD5008ZDR
QUANTITY
ISD5008ZDR Order Process
Ship out your order
Specifications of ISD5008ZDR
Internal Part NumberEIS-ISD5008ZDR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Voice Record and Playback
SeriesISD5008
InterfaceSPI/Microwire
Filter Pass Band1.7 ~ 3.4kHz
Duration4 ~ 8 Min
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseCSP-20
Supplier Device Package20-CSP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISD5008ZDR
Related LinksISD50, ISD5008ZDR Datasheet, Nuvoton Technology Corporation America Distributor
ISD5008ZDR Details Description
Related parts for ISD5008ZDR
SWITCH ROLLER SPDT .1A QC TERM datasheet.pdf
RELAY SSR 280VAC 25A PANEL MOUNT datasheet.pdf
IC TXRX RS232 5V 28-SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER MUX 2:10 32LQFP datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX 3-8 16TSSOP datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
COMBO-D datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf