Intersil ISL21009CFB50ZR5314T
ISL21009CFB50ZR5314T picture photo
Mfg. Part Number
ISL21009CFB50ZR5314T
Brief Description
IC VREF SERIES 5V 8SOIC
Datasheet Download
ISL21009CFB50ZR5314T.pdf
Availability of ISL21009CFB50ZR5314T
QUANTITY
ISL21009CFB50ZR5314T Order Process
Ship out your order
Specifications of ISL21009CFB50ZR5314T
Internal Part NumberEIS-ISL21009CFB50ZR5314T
Alternate Manufacturing Site 05/Feb/2014
Standard Package1,000
SeriesFGA™
Packaging*
Reference TypeSeries
Output TypeFixed
Voltage - Output (Min/Fixed)5V
Voltage - Output (Max)-
Current - Output7mA
Tolerance±0.08%
Temperature Coefficient5ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz4.5µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz22µVrms
Voltage - Input5.5 V ~ 16.5 V
Current - Supply180µA
Current - Cathode-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
Mounting Type*
Package / Case-
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISL21009CFB50ZR5314T
Related LinksISL21009CF, ISL21009CFB50ZR5314T Datasheet, Intersil Distributor
ISL21009CFB50ZR5314T Details Description
Related parts for ISL21009CFB50ZR5314T
BOX STEEL GRAY 4.72"L X 4.72"W datasheet.pdf
FUSE GLASS 10A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
IC GATE DRIVER HIGH SIDE 8-SOP datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf