Intersil ISL2100AAR3Z-T
ISL2100AAR3Z-T picture photo
Mfg. Part Number
ISL2100AAR3Z-T
Manufacturer
Product Category
PMIC - Gate Drivers
Brief Description
IC DVR HALF-BRDG HF 100V 2A 9DFN
Datasheet Download
ISL2100AAR3Z-T.pdf
Availability of ISL2100AAR3Z-T
QUANTITY
ISL2100AAR3Z-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ISL2100AAR3Z-T
Internal Part NumberEIS-ISL2100AAR3Z-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 10/Jun/2015
Standard Package6,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Gate Drivers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
ConfigurationHalf Bridge
Input TypeNon-Inverting
Delay Time39ns
Current - Peak2A
Number of Configurations1
Number of Outputs2
High Side Voltage - Max (Bootstrap)114V
Voltage - Supply9 V ~ 14 V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case9-VFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package9-DFN-EP (3x3)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISL2100AAR3Z-T
Related LinksISL2100, ISL2100AAR3Z-T Datasheet, Intersil Distributor
ISL2100AAR3Z-T Details Description
Related parts for ISL2100AAR3Z-T
FIXED IND 390UH 190MA 3.45 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 WW datasheet.pdf
IC BUFFER TRPL N-INVERT 8XSON datasheet.pdf
50W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
CONN HDR 12POS 0.100 T/H GOLD datasheet.pdf
INDUCOM HEXAGONAL SCREW, M3X17,5 datasheet.pdf
CABLE TIE/EDGE CLIP 50LB 5.9" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf