Intersil ISL22416UFRT10Z-TK
ISL22416UFRT10Z-TK picture photo
Mfg. Part Number
ISL22416UFRT10Z-TK
Brief Description
IC POT DGTL 128TP LN LP 10-TDFN
Datasheet Download
ISL22416UFRT10Z-TK.pdf
Availability of ISL22416UFRT10Z-TK
QUANTITY
ISL22416UFRT10Z-TK Order Process
Ship out your order
Specifications of ISL22416UFRT10Z-TK
Internal Part NumberEIS-ISL22416UFRT10Z-TK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesApplication: Industrial Controls
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 10/Jun/2015
ConfigurationPotentiometer
Number of Circuits1
Number of Taps128
Resistance (Ohms)50k
InterfaceSPI
Memory TypeNon-Volatile
Voltage - Supply2.7 V ~ 5.5 V
Features-
Tolerance±20%
Temperature Coefficient (Typ)±80 ppm/°C
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ)70
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case10-WFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package10-TDFN-EP (3x3)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISL22416UFRT10Z-TK
Related LinksISL22416U, ISL22416UFRT10Z-TK Datasheet, Intersil Distributor
ISL22416UFRT10Z-TK Details Description
Related parts for ISL22416UFRT10Z-TK
CAP ALUM 470UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS 24AWG MTA-100 datasheet.pdf
RES SMD 34.8K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2 NYLON 27MM datasheet.pdf
PMODCLP PARALLEL LCD MODULE datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 100MA 28V datasheet.pdf
INFRARED STANDARD LENS datasheet.pdf
OSC OCXO 10.000MHZ SNWV PC PIN datasheet.pdf