Intersil ISL54200IRZ
ISL54200IRZ picture photo
Mfg. Part Number
ISL54200IRZ
Manufacturer
Product Category
Interface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Brief Description
IC USB SWITCH DUAL SPDT 10TDFN
Datasheet Download
ISL54200IRZ.pdf
Availability of ISL54200IRZ
QUANTITY
ISL54200IRZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ISL54200IRZ
Internal Part NumberEIS-ISL54200IRZ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Series-
PackagingTube
FunctionUSB Switch
Circuit2 x SPDT
On-State Resistance30 Ohm
Voltage Supply SourceSingle Supply
Voltage - Supply, Single/Dual (±)2.7 V ~ 5.5 V
Current - Supply20nA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case10-VFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package10-TDFN/MLP (3x3)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISL54200IRZ
Related LinksISL54, ISL54200IRZ Datasheet, Intersil Distributor
ISL54200IRZ Details Description
Related parts for ISL54200IRZ
IC XLATOR REG HEX 6BIT 28-PLCC datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.2VC SMCJ datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 250MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES ZERO OHM 1506 datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1.7A 420 MOHM TH datasheet.pdf