Lattice Semiconductor Corporation ISPGDX80VA-5T100
ISPGDX80VA-5T100 picture photo
Mfg. Part Number
ISPGDX80VA-5T100
Manufacturer
Product Category
Interface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Brief Description
IC ISP CROSSPOINT 80IO 100TQFP
Datasheet Download
ISPGDX80VA-5T100.pdf
Availability of ISPGDX80VA-5T100
QUANTITY
ISPGDX80VA-5T100 Order Process
Ship out your order
Specifications of ISPGDX80VA-5T100
Internal Part NumberEIS-ISPGDX80VA-5T100
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTin/Lead Devices 23/Jun/2015
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
SeriesispGDX®
PackagingTray
FunctionCrosspoint Switch
Circuit1 x 40:40
On-State Resistance-
Voltage Supply SourceSingle Supply
Voltage - Supply, Single/Dual (±)3 V ~ 3.6 V
Current - Supply-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISPGDX80VA-5T100
Related LinksISPGDX80, ISPGDX80VA-5T100 Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
ISPGDX80VA-5T100 Details Description
Related parts for ISPGDX80VA-5T100
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
RES SMD 887 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 56POS 5.08MM R/A datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
2PRO AC RADIAL .75A datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 10AWG BLACK 500' datasheet.pdf
CAP ALUM 12UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
IC DSC 128KB datasheet.pdf
CONN DSUB 15POS 3A datasheet.pdf
Configurable, Dual 3 A/Single 6 A, Synchronous, Step-Down DC-to-DC Regulator IC datasheet.pdf