Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 1016E-100LJN
ISPLSI 1016E-100LJN picture photo
Mfg. Part Number
ISPLSI 1016E-100LJN
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 64MC 10NS 44PLCC
Datasheet Download
ISPLSI 1016E-100LJN.pdf
Availability of ISPLSI 1016E-100LJN
QUANTITY
ISPLSI 1016E-100LJN Order Process
Ship out your order
Specifications of ISPLSI 1016E-100LJN
Internal Part NumberEIS-ISPLSI 1016E-100LJN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTin/Lead Devices 23/Jun/2015
Standard Package26
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispLSI® 1000E
PackagingTube
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal4.75 V ~ 5.25 V
Number of Logic Elements/Blocks16
Number of Macrocells64
Number of Gates2000
Number of I/O32
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case44-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package44-PLCC (16.58x16.58)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISPLSI 1016E-100LJN
Related LinksISPLSI 10, ISPLSI 1016E-100LJN Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
ISPLSI 1016E-100LJN Details Description
Related parts for ISPLSI 1016E-100LJN
IC DRIVER HALF-BRIDGE 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 487 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 10% RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 25UF 16V AXIAL datasheet.pdf
CBL STR FMALE-R/A FMALE 2POS 3' datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
2P ST-TIMER HSG BLACK, V0 datasheet.pdf
RES SMD 30.9KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
10UF 50V 8,2X11MM 105C 2000H datasheet.pdf