Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 1016E-80LT44I
ISPLSI 1016E-80LT44I picture photo
Mfg. Part Number
ISPLSI 1016E-80LT44I
Brief Description
IC CPLD 64MC 15NS 44TQFP
Datasheet Download
ISPLSI 1016E-80LT44I.pdf
Availability of ISPLSI 1016E-80LT44I
QUANTITY
ISPLSI 1016E-80LT44I Order Process
Ship out your order
Specifications of ISPLSI 1016E-80LT44I
Internal Part NumberEIS-ISPLSI 1016E-80LT44I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Standard Package160
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispLSI® 1000E
PackagingBulk
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max15.0ns
Voltage Supply - Internal4.5 V ~ 5.5 V
Number of I/O32
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case44-TQFP
Supplier Device Package44-TQFP (10x10)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISPLSI 1016E-80LT44I
ISPLSI 1016E-80LT44I Details Description
Related parts for ISPLSI 1016E-80LT44I
CAP ALUM 100UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 32.2VC SMC datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
FAN AXIAL 30X10.2MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 5A SPDT datasheet.pdf