Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 1016EA-100LJ44
ISPLSI 1016EA-100LJ44 picture photo
Mfg. Part Number
ISPLSI 1016EA-100LJ44
Brief Description
IC CPLD 64MC 10NS 44PLCC
Datasheet Download
ISPLSI 1016EA-100LJ44.pdf
Availability of ISPLSI 1016EA-100LJ44
QUANTITY
ISPLSI 1016EA-100LJ44 Order Process
Ship out your order
Specifications of ISPLSI 1016EA-100LJ44
Internal Part NumberEIS-ISPLSI 1016EA-100LJ44
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Standard Package26
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispLSI® 1000EA
PackagingTube
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal4.75 V ~ 5.25 V
Number of I/O32
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case44-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package44-PLCC (16.58x16.58)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISPLSI 1016EA-100LJ44
ISPLSI 1016EA-100LJ44 Details Description
Related parts for ISPLSI 1016EA-100LJ44
RES SMD 118 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 1.5A DUAL HS 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 28.7K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 14PS DL R/A 2MM GOLD datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M10-1.25 6H 4.5V datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V Y5V RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf