Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 1016EA-100LT44
ISPLSI 1016EA-100LT44 picture photo
Mfg. Part Number
ISPLSI 1016EA-100LT44
Brief Description
IC CPLD 64MC 10NS 44TQFP
Datasheet Download
ISPLSI 1016EA-100LT44.pdf
Availability of ISPLSI 1016EA-100LT44
QUANTITY
ISPLSI 1016EA-100LT44 Order Process
Ship out your order
Specifications of ISPLSI 1016EA-100LT44
Internal Part NumberEIS-ISPLSI 1016EA-100LT44
Standard Package160
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispLSI® 1000EA
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal4.75 V ~ 5.25 V
Number of I/O32
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case44-TQFP
Supplier Device Package44-TQFP (10x10)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISPLSI 1016EA-100LT44
ISPLSI 1016EA-100LT44 Details Description
Related parts for ISPLSI 1016EA-100LT44
RES SMD 33 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FILTER TUBULAR 16A W/AWG WIRE datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
070 MLC W-W PLUG HSG 15P GREEN datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 1W PMDS datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 3A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
RES 3.74K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 24V 0.5A datasheet.pdf
12POS .1" THROUGH HOLE KEYED datasheet.pdf
TVS DIODE 190VWM SMCJ datasheet.pdf
IC OSC VCXO 70.656MHZ 6-CLCC datasheet.pdf