Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 1016EA-125LT44
ISPLSI 1016EA-125LT44 picture photo
Mfg. Part Number
ISPLSI 1016EA-125LT44
Brief Description
IC CPLD 64MC 7.5NS 44TQFP
Datasheet Download
ISPLSI 1016EA-125LT44.pdf
Availability of ISPLSI 1016EA-125LT44
QUANTITY
ISPLSI 1016EA-125LT44 Order Process
Ship out your order
Specifications of ISPLSI 1016EA-125LT44
Internal Part NumberEIS-ISPLSI 1016EA-125LT44
Standard Package160
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispLSI® 1000EA
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max7.5ns
Voltage Supply - Internal4.75 V ~ 5.25 V
Number of I/O32
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case44-TQFP
Supplier Device Package44-TQFP (10x10)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISPLSI 1016EA-125LT44
ISPLSI 1016EA-125LT44 Details Description
Related parts for ISPLSI 1016EA-125LT44
SWITCH ROTARY SP-12POS BCD datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1G OHM 10% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
CONV AC/DC 15W +/-15V OUT DL T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 4SKT SLD CUP datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CABLE ASSEMBLY HEADER WTW 8POS datasheet.pdf