Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 2032A-110LTN44
ISPLSI 2032A-110LTN44 picture photo
Mfg. Part Number
ISPLSI 2032A-110LTN44
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 32MC 10NS 44TQFP
Datasheet Download
ISPLSI 2032A-110LTN44.pdf
Availability of ISPLSI 2032A-110LTN44
QUANTITY
ISPLSI 2032A-110LTN44 Order Process
Ship out your order
Specifications of ISPLSI 2032A-110LTN44
Internal Part NumberEIS-ISPLSI 2032A-110LTN44
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTin/Lead Devices 23/Jun/2015
Standard Package160
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispLSI® 2000A
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal4.75 V ~ 5.25 V
Number of Logic Elements/Blocks8
Number of Macrocells32
Number of Gates1000
Number of I/O32
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case44-TQFP
Supplier Device Package44-TQFP (10x10)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISPLSI 2032A-110LTN44
ISPLSI 2032A-110LTN44 Details Description
Related parts for ISPLSI 2032A-110LTN44
RACEWAY 1CHAN MD AD WH 6' datasheet.pdf
TAPE LAM 3/8"X 26.2' BLK ON WHT datasheet.pdf
HJ-FET GAAS 1.9GHZ 1W 79A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SW DIP LOW PRO 6 POS GOLD datasheet.pdf
IC CPLD 384MC 7.5NS 256FTBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
MODULE MOUNTING TRACK, 12 POSITI datasheet.pdf
RES SMD 97.6 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf