Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 2032VE-180LJ44
ISPLSI 2032VE-180LJ44 picture photo
Mfg. Part Number
ISPLSI 2032VE-180LJ44
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 32MC 5NS 44PLCC
Datasheet Download
ISPLSI 2032VE-180LJ44.pdf
Availability of ISPLSI 2032VE-180LJ44
QUANTITY
ISPLSI 2032VE-180LJ44 Order Process
Ship out your order
Specifications of ISPLSI 2032VE-180LJ44
Internal Part NumberEIS-ISPLSI 2032VE-180LJ44
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTin/Lead Devices 23/Jun/2015
Standard Package26
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispLSI® 2000VE
PackagingTube
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max5.0ns
Voltage Supply - Internal3 V ~ 3.6 V
Number of Logic Elements/Blocks8
Number of Macrocells32
Number of Gates1000
Number of I/O32
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case44-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package44-PLCC (16.58x16.58)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISPLSI 2032VE-180LJ44
ISPLSI 2032VE-180LJ44 Details Description
Related parts for ISPLSI 2032VE-180LJ44
IC OPAMP GP 125MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.3A 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC POT DGTL DUAL 10K RHEO 10DFN datasheet.pdf
TRIAC 600V 8A TO220 datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 5W SMBG datasheet.pdf
SI-M1A datasheet.pdf
CAP POLY 180UF 20% 4V SMD datasheet.pdf