Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 2064A-80LT100
ISPLSI 2064A-80LT100 picture photo
Mfg. Part Number
ISPLSI 2064A-80LT100
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 64MC 15NS 100TQFP
Datasheet Download
ISPLSI 2064A-80LT100.pdf
Availability of ISPLSI 2064A-80LT100
QUANTITY
ISPLSI 2064A-80LT100 Order Process
Ship out your order
Specifications of ISPLSI 2064A-80LT100
Internal Part NumberEIS-ISPLSI 2064A-80LT100
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTin/Lead Devices 23/Jun/2015
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispLSI® 2000A
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max15.0ns
Voltage Supply - Internal4.75 V ~ 5.25 V
Number of Logic Elements/Blocks16
Number of Macrocells64
Number of Gates2000
Number of I/O64
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISPLSI 2064A-80LT100
ISPLSI 2064A-80LT100 Details Description
Related parts for ISPLSI 2064A-80LT100
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
IC DIVIDER 1:4 ECL CLK IN 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 590 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CAP CER 330PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf