Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 2064VE-135LTN100
ISPLSI 2064VE-135LTN100 picture photo
Mfg. Part Number
ISPLSI 2064VE-135LTN100
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 64MC 7.5NS 100TQFP
Datasheet Download
ISPLSI 2064VE-135LTN100.pdf
Availability of ISPLSI 2064VE-135LTN100
QUANTITY
ISPLSI 2064VE-135LTN100 Order Process
Ship out your order
Specifications of ISPLSI 2064VE-135LTN100
Internal Part NumberEIS-ISPLSI 2064VE-135LTN100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTin/Lead Devices 23/Jun/2015
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispLSI® 2000VE
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max7.5ns
Voltage Supply - Internal3 V ~ 3.6 V
Number of Logic Elements/Blocks16
Number of Macrocells64
Number of Gates2000
Number of I/O64
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISPLSI 2064VE-135LTN100
ISPLSI 2064VE-135LTN100 Details Description
Related parts for ISPLSI 2064VE-135LTN100
TRIMMER 200 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
MOD IPM 6PAC 600V 300A datasheet.pdf
IND PB ILLUM RND BLACK 5V LAMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 280 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 787K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
SR BTS CS FT 4 ASY AH datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 360PF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf