Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 2064VE-135LTN100I
ISPLSI 2064VE-135LTN100I picture photo
Mfg. Part Number
ISPLSI 2064VE-135LTN100I
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 64MC 7.5NS 100TQFP
Datasheet Download
ISPLSI 2064VE-135LTN100I.pdf
Availability of ISPLSI 2064VE-135LTN100I
QUANTITY
ISPLSI 2064VE-135LTN100I Order Process
Ship out your order
Specifications of ISPLSI 2064VE-135LTN100I
Internal Part NumberEIS-ISPLSI 2064VE-135LTN100I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTin/Lead Devices 23/Jun/2015
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispLSI® 2000VE
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max7.5ns
Voltage Supply - Internal3 V ~ 3.6 V
Number of Logic Elements/Blocks16
Number of Macrocells64
Number of Gates2000
Number of I/O64
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISPLSI 2064VE-135LTN100I
Related LinksISPLSI 2064V, ISPLSI 2064VE-135LTN100I Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
ISPLSI 2064VE-135LTN100I Details Description
Related parts for ISPLSI 2064VE-135LTN100I
CAP TANT 100UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EXTEND datasheet.pdf
DISPLAY QUAD DIGIT 0.51" YLW/GRN datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR LVCP600S datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SNGL 2IN POS-NOR GATE 14TSSOP datasheet.pdf
350 TB PLU PLU HOOK/BACK datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 20W datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ HCSL SMD datasheet.pdf