Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 2128A-80LTN176
ISPLSI 2128A-80LTN176 picture photo
Mfg. Part Number
ISPLSI 2128A-80LTN176
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 128MC 15NS 176TQFP
Datasheet Download
ISPLSI 2128A-80LTN176.pdf
Availability of ISPLSI 2128A-80LTN176
QUANTITY
ISPLSI 2128A-80LTN176 Order Process
Ship out your order
Specifications of ISPLSI 2128A-80LTN176
Internal Part NumberEIS-ISPLSI 2128A-80LTN176
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTin/Lead Devices 23/Jun/2015
Standard Package40
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispLSI® 2000A
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max15.0ns
Voltage Supply - Internal4.75 V ~ 5.25 V
Number of Logic Elements/Blocks32
Number of Macrocells128
Number of Gates6000
Number of I/O128
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case176-LQFP
Supplier Device Package176-TQFP (24x24)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISPLSI 2128A-80LTN176
ISPLSI 2128A-80LTN176 Details Description
Related parts for ISPLSI 2128A-80LTN176
RELAY TELECOM DPDT 3A 48V datasheet.pdf
IC OPAMP AUDIO 1.5MHZ 8DMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 37POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 128POS PIN datasheet.pdf
RING CORE CHOKE 2X1.2MH 2.0A datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3500K 2SMD datasheet.pdf
FERRITE BEAD 470 OHM 0402 datasheet.pdf
MIRROR FOR 44" CURTAIN FR SURF datasheet.pdf
9P FEMALE SC AWG 20 THRU HOLE datasheet.pdf
CAP FILM 560NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf