Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 2128A-80LTN176I
ISPLSI 2128A-80LTN176I picture photo
Mfg. Part Number
ISPLSI 2128A-80LTN176I
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 128MC 15NS 176TQFP
Datasheet Download
ISPLSI 2128A-80LTN176I.pdf
Availability of ISPLSI 2128A-80LTN176I
QUANTITY
ISPLSI 2128A-80LTN176I Order Process
Ship out your order
Specifications of ISPLSI 2128A-80LTN176I
Internal Part NumberEIS-ISPLSI 2128A-80LTN176I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTin/Lead Devices 23/Jun/2015
Standard Package40
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispLSI® 2000A
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max15.0ns
Voltage Supply - Internal4.5 V ~ 5.5 V
Number of Logic Elements/Blocks32
Number of Macrocells128
Number of Gates6000
Number of I/O128
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case176-LQFP
Supplier Device Package176-TQFP (24x24)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISPLSI 2128A-80LTN176I
ISPLSI 2128A-80LTN176I Details Description
Related parts for ISPLSI 2128A-80LTN176I
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V datasheet.pdf
RES SMD 210K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.82M OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
OSC XO 45.25MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 6.64A 23 MOHM TH datasheet.pdf
PREMO-FLEX 0.50 JMPR LGT 51 datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 10NS 208QFP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
FUSE GLASS 12A 32VAC datasheet.pdf