Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 2128VE-180LT100
ISPLSI 2128VE-180LT100 picture photo
Mfg. Part Number
ISPLSI 2128VE-180LT100
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 128MC 5NS 100TQFP
Datasheet Download
ISPLSI 2128VE-180LT100.pdf
Availability of ISPLSI 2128VE-180LT100
QUANTITY
ISPLSI 2128VE-180LT100 Order Process
Ship out your order
Specifications of ISPLSI 2128VE-180LT100
Internal Part NumberEIS-ISPLSI 2128VE-180LT100
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTin/Lead Devices 23/Jun/2015
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispLSI® 2000VE
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max5.0ns
Voltage Supply - Internal3 V ~ 3.6 V
Number of Logic Elements/Blocks32
Number of Macrocells128
Number of Gates6000
Number of I/O64
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISPLSI 2128VE-180LT100
ISPLSI 2128VE-180LT100 Details Description
Related parts for ISPLSI 2128VE-180LT100
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MEMORY CARD EXTREME III SD 2GB datasheet.pdf
DAC 10BIT MICROPWR I2C TSOT23-6 datasheet.pdf
RES 0.665 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS .100" GOLD datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
REPLACEMENT FOREHEAD SEAL M-154 datasheet.pdf
RES SMD 30.1 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 92A 8DSOP datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 42.9MM PANEL MOUNT datasheet.pdf