Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 2128VE-250LT100
ISPLSI 2128VE-250LT100 picture photo
Mfg. Part Number
ISPLSI 2128VE-250LT100
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 128MC 4NS 100TQFP
Datasheet Download
ISPLSI 2128VE-250LT100.pdf
Availability of ISPLSI 2128VE-250LT100
QUANTITY
ISPLSI 2128VE-250LT100 Order Process
Ship out your order
Specifications of ISPLSI 2128VE-250LT100
Internal Part NumberEIS-ISPLSI 2128VE-250LT100
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTin/Lead Devices 23/Jun/2015
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispLSI® 2000VE
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max4.0ns
Voltage Supply - Internal3 V ~ 3.6 V
Number of Logic Elements/Blocks32
Number of Macrocells128
Number of Gates6000
Number of I/O64
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISPLSI 2128VE-250LT100
ISPLSI 2128VE-250LT100 Details Description
Related parts for ISPLSI 2128VE-250LT100
SCR DBL HISCR 1400V 105A ADDAPAK datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .102M 32POS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG RED 500' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 45POS .050 THRUHL datasheet.pdf