Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 2192VE-180LTN128I
ISPLSI 2192VE-180LTN128I picture photo
Mfg. Part Number
ISPLSI 2192VE-180LTN128I
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 192MC 5NS 128TQFP
Datasheet Download
ISPLSI 2192VE-180LTN128I.pdf
Availability of ISPLSI 2192VE-180LTN128I
QUANTITY
ISPLSI 2192VE-180LTN128I Order Process
Ship out your order
Specifications of ISPLSI 2192VE-180LTN128I
Internal Part NumberEIS-ISPLSI 2192VE-180LTN128I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTin/Lead Devices 23/Jun/2015
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispLSI® 2000VE
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max5.0ns
Voltage Supply - Internal3 V ~ 3.6 V
Number of Logic Elements/Blocks48
Number of Macrocells192
Number of Gates8000
Number of I/O96
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case128-LQFP
Supplier Device Package128-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISPLSI 2192VE-180LTN128I
Related LinksISPLSI 2192V, ISPLSI 2192VE-180LTN128I Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
ISPLSI 2192VE-180LTN128I Details Description
Related parts for ISPLSI 2192VE-180LTN128I
RES 400 OHM 7W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS R/A 3.5MM datasheet.pdf