Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 5384VA-100LQ208
ISPLSI 5384VA-100LQ208 picture photo
Mfg. Part Number
ISPLSI 5384VA-100LQ208
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 384MC 10NS 208PQFP
Datasheet Download
ISPLSI 5384VA-100LQ208.pdf
Availability of ISPLSI 5384VA-100LQ208
QUANTITY
ISPLSI 5384VA-100LQ208 Order Process
Ship out your order
Specifications of ISPLSI 5384VA-100LQ208
Internal Part NumberEIS-ISPLSI 5384VA-100LQ208
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTin/Lead Devices 23/Jun/2015
Standard Package24
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispLSI® 5000VA
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal3 V ~ 3.6 V
Number of Logic Elements/Blocks12
Number of Macrocells384
Number of Gates18000
Number of I/O144
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case208-BFQFP
Supplier Device Package208-PQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISPLSI 5384VA-100LQ208
ISPLSI 5384VA-100LQ208 Details Description
Related parts for ISPLSI 5384VA-100LQ208
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20SOP datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 5A 14VSON datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 270MA 150 MOHM datasheet.pdf
RES 4.7M OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
INSERT MALE 16POS TENSION CLAMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 144TQFP datasheet.pdf
CONN DSUB PLUG 15POS VERT datasheet.pdf
HDM 9SMPR078F086F G datasheet.pdf
OSC MEMS 125.0000MHZ HCSL SMD datasheet.pdf