Hirose Electric Co Ltd IT3-200P-22H(03)
IT3-200P-22H(03) picture photo
Mfg. Part Number
IT3-200P-22H(03)
Brief Description
CONN INTERPOSER 200POS 22MM
Datasheet Download
IT3-200P-22H(03).pdf
Availability of IT3-200P-22H(03)
QUANTITY
IT3-200P-22H(03) Order Process
Ship out your order
Specifications of IT3-200P-22H(03)
Internal Part NumberEIS-IT3-200P-22H(03)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileHigh Speed Connectors
Standard Package80
Number of Positions200
Pitch0.068" (1.75mm)
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Mated Stacking Heights15mm ~ 40mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IT3-200P-22H(03)
Related LinksIT3-200P, IT3-200P-22H(03) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
IT3-200P-22H(03) Details Description
Related parts for IT3-200P-22H(03)
CAP CER 470PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 3.01 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf