Hirose Electric Co Ltd IT3-300P-20H(03)
IT3-300P-20H(03) picture photo
Mfg. Part Number
IT3-300P-20H(03)
Brief Description
CONN INTERPOSER 300POS 20MM
Datasheet Download
IT3-300P-20H(03).pdf
Availability of IT3-300P-20H(03)
QUANTITY
IT3-300P-20H(03) Order Process
Ship out your order
Specifications of IT3-300P-20H(03)
Internal Part NumberEIS-IT3-300P-20H(03)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileHigh Speed Connectors
Standard Package48
Number of Positions300
Pitch0.068" (1.75mm)
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Mated Stacking Heights15mm ~ 40mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IT3-300P-20H(03)
Related LinksIT3-300P, IT3-300P-20H(03) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
IT3-300P-20H(03) Details Description
Related parts for IT3-300P-20H(03)
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN SPLICE TWIST LOCK 8-22AWG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
ENCODER 2CH 256CPR 1/4" PNL MT datasheet.pdf
RES SMD 0.027 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
PREMOFLEX LGT51 TYPE A 31POS datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 67MM datasheet.pdf