Hirose Electric Co Ltd IT3-300P-32H(03)
IT3-300P-32H(03) picture photo
Mfg. Part Number
IT3-300P-32H(03)
Brief Description
CONN INTERPOSER 300POS 32MM
Datasheet Download
IT3-300P-32H(03).pdf
Availability of IT3-300P-32H(03)
QUANTITY
IT3-300P-32H(03) Order Process
Ship out your order
Specifications of IT3-300P-32H(03)
Internal Part NumberEIS-IT3-300P-32H(03)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIT3 High-Speed Mezzanine Connectors
Video FileIT3 Series
High Speed Connectors
Featured ProductIT3 Series
Standard Package30
Number of Positions300
Pitch0.068" (1.75mm)
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Mated Stacking Heights15mm ~ 40mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IT3-300P-32H(03)
Related LinksIT3-300P, IT3-300P-32H(03) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
IT3-300P-32H(03) Details Description
Related parts for IT3-300P-32H(03)
CAP ALUM 33UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 121K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .254M 20POS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5.11K OHM 1% 30W datasheet.pdf
RES 1.62M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
250 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
COVER FOR 62 POS TAB HEADER ASSY datasheet.pdf