Panduit IT9150-C0
IT9150-C0 picture photo
Mfg. Part Number
IT9150-C0
Manufacturer
Product Category
Cable Ties and Cable Lacing
Brief Description
CABLE TIE INLINE 124# BLK 20.4"
Datasheet Download
IT9150-C0.pdf
Availability of IT9150-C0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
IT9150-C0 Order Process
Ship out your order
Specifications of IT9150-C0
Internal Part NumberEIS-IT9150-C0
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Cables, Wires - Management
FamilyCable Ties and Cable Lacing
SeriesBELT-TY™ IN-LINE IT
Packaging100 per Pkg
Wire/Cable Tie TypeCable Tie, Parallel
Bundle Diameter5.91" (150.00mm)
Length1.70' (518.16mm)
Width0.350" (8.89mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Tensile Strength124 lbs (56.2 kg)
FeaturesWeather Resistant
MaterialPolyamide (PA), Nylon
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IT9150-C0
Related LinksIT91, IT9150-C0 Datasheet, Panduit Distributor
IT9150-C0 Details Description
Related parts for IT9150-C0
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HDR 100POS .050 R/A SMD datasheet.pdf
IC BUS BUFF 3ST N-INV 6SON datasheet.pdf
RES 6.34K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 10-UMAX datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 6V 1206 datasheet.pdf
DOUBLE M30 LONG PW 5M PNP NO datasheet.pdf
CAP CER 6.5PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
508 TB PLU PLU UP/SIDE datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 5POS datasheet.pdf