Sensata Technologies/Airpax IUG1-1-51-15.0-00
IUG1-1-51-15.0-00 picture photo
Mfg. Part Number
IUG1-1-51-15.0-00
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A
Datasheet Download
IUG1-1-51-15.0-00.pdf
Availability of IUG1-1-51-15.0-00
QUANTITY
IUG1-1-51-15.0-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUG1-1-51-15.0-00
Internal Part NumberEIS-IUG1-1-51-15.0-00
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUG1-1-51-15.0-00
Related LinksIUG1-1-5, IUG1-1-51-15.0-00 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUG1-1-51-15.0-00 Details Description
Related parts for IUG1-1-51-15.0-00
FUSE BOARD MNT 1A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 60A TO220AB datasheet.pdf
CAP ALUM 189UF 250V QC TERM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 255 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 7VWM 12VC SOD123 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 50MA TO252-3 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 44POS THRUHL datasheet.pdf