Sensata Technologies/Airpax IUG1-1-62-15.0-Q-00
IUG1-1-62-15.0-Q-00 picture photo
Mfg. Part Number
IUG1-1-62-15.0-Q-00
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A
Datasheet Download
IUG1-1-62-15.0-Q-00.pdf
Availability of IUG1-1-62-15.0-Q-00
QUANTITY
IUG1-1-62-15.0-Q-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUG1-1-62-15.0-Q-00
Internal Part NumberEIS-IUG1-1-62-15.0-Q-00
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUG1-1-62-15.0-Q-00
Related LinksIUG1-1-62, IUG1-1-62-15.0-Q-00 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUG1-1-62-15.0-Q-00 Details Description
Related parts for IUG1-1-62-15.0-Q-00
IC AC/DC CONV 12V 300MA SIP12 datasheet.pdf
IDC CABLE - HKR14H/AE14G/HKR14H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 150MHZ 100TQFP datasheet.pdf
5M POWER CABLE CAGE datasheet.pdf
RES 37.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 120W datasheet.pdf
LED EMITTER WHT 800LM STAR MCPCB datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X32MM 24VDC datasheet.pdf