Sensata Technologies/Airpax IUG1-1-63-20.0-11-U
IUG1-1-63-20.0-11-U picture photo
Mfg. Part Number
IUG1-1-63-20.0-11-U
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A
Datasheet Download
IUG1-1-63-20.0-11-U.pdf
Availability of IUG1-1-63-20.0-11-U
QUANTITY
IUG1-1-63-20.0-11-U Order Process
Ship out your order
Specifications of IUG1-1-63-20.0-11-U
Internal Part NumberEIS-IUG1-1-63-20.0-11-U
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUG1-1-63-20.0-11-U
Related LinksIUG1-1-63, IUG1-1-63-20.0-11-U Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUG1-1-63-20.0-11-U Details Description
Related parts for IUG1-1-63-20.0-11-U
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.8A SYNC 10MSOP datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 400KHZ 8SOIJ datasheet.pdf
IC ADC 20BIT DUAL I-INPUT 32TQFP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 8A 125V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
PCB TRANS CONN, 0.050"" datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 39PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf