Sensata Technologies/Airpax IUG1-1REC4-69-10.0-Q-01
IUG1-1REC4-69-10.0-Q-01 picture photo
Mfg. Part Number
IUG1-1REC4-69-10.0-Q-01
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A
Datasheet Download
IUG1-1REC4-69-10.0-Q-01.pdf
Availability of IUG1-1REC4-69-10.0-Q-01
QUANTITY
IUG1-1REC4-69-10.0-Q-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUG1-1REC4-69-10.0-Q-01
Internal Part NumberEIS-IUG1-1REC4-69-10.0-Q-01
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUG1-1REC4-69-10.0-Q-01
Related LinksIUG1-1REC4-, IUG1-1REC4-69-10.0-Q-01 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUG1-1REC4-69-10.0-Q-01 Details Description
Related parts for IUG1-1REC4-69-10.0-Q-01
STRAIN RELIEF 60 POS datasheet.pdf
RES 0.47 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN MCX PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 30 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 3P4T datasheet.pdf
BOX S STEEL 10.24"L X 10.24"W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf