| Internal Part Number | EIS-IUG1-4-69-.400-91 | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Circuit Breakers | |
| Series | IUG | |
| Breaker Type | Magnetic (Hydraulic Delay) | |
| Current Rating | 400mA | |
| Voltage Rating - AC | - | |
| Voltage Rating - DC | - | |
| Number of Poles | 1 | |
| Actuator Type | Lever | |
| Illumination | - | |
| Illumination Voltage (Nominal) | - | |
| Mounting Type | Panel Mount | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | IUG1-4-69-.400-91 | |
| Related Links | IUG1-4-6, IUG1-4-69-.400-91 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor | |
 | 121-410-013 | CABLE MOD COIL 4COND BLACK 5' | datasheet.pdf | |
 | 1826351 | TERM BLOCK PLUG 9POS 5.08MM | datasheet.pdf | |