Sensata Technologies/Airpax IUG12-1REC4-24060-4
IUG12-1REC4-24060-4 picture photo
Mfg. Part Number
IUG12-1REC4-24060-4
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IUG12-1REC4-24060-4.pdf
Availability of IUG12-1REC4-24060-4
QUANTITY
IUG12-1REC4-24060-4 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUG12-1REC4-24060-4
Internal Part NumberEIS-IUG12-1REC4-24060-4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIUG
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles-
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUG12-1REC4-24060-4
Related LinksIUG12-1RE, IUG12-1REC4-24060-4 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUG12-1REC4-24060-4 Details Description
Related parts for IUG12-1REC4-24060-4
COVER STR RELIEF BLA AH 7P OR datasheet.pdf
IC NVSRAM 64KBIT 85NS 28EDIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 10.16MM datasheet.pdf
MOD BLUETOOTH HCI 256K PAN1315 datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 6POS datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS INLINE SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 25A 125V datasheet.pdf