Sensata Technologies/Airpax IUG6-1-51-20.0-Q-01
IUG6-1-51-20.0-Q-01 picture photo
Mfg. Part Number
IUG6-1-51-20.0-Q-01
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A
Datasheet Download
IUG6-1-51-20.0-Q-01.pdf
Availability of IUG6-1-51-20.0-Q-01
QUANTITY
IUG6-1-51-20.0-Q-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUG6-1-51-20.0-Q-01
Internal Part NumberEIS-IUG6-1-51-20.0-Q-01
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUG6-1-51-20.0-Q-01
Related LinksIUG6-1-51, IUG6-1-51-20.0-Q-01 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUG6-1-51-20.0-Q-01 Details Description
Related parts for IUG6-1-51-20.0-Q-01
IC SWITCH SPST SOT23-5 datasheet.pdf
RELAY SSR AC 90A 280VAC PNL MNT datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 25MHZ 14SO datasheet.pdf
SW BCD ROTARY DIP THRU HOLE 50V datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 700MW SFLAT datasheet.pdf
RES 130 OHM 5W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
FUSE AUTO 20A 32VDC BLADE 500 PC datasheet.pdf
RES 98.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
NON-HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN HDR 14POS 1MM T/H datasheet.pdf